Геополитика и диван о светским дешавањима

Место окупљања и разоноде беспослене војске.
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Геополитика и диван о светским дешавањима

Порука од Бајомир » 11 Нов 2019 10:19

Тема за анализу белосвеЦких и домаћих дешавања
у пољу политике, употребом озбиљног и мимерско-скечерског приступа.
--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Геополитика и диван о свецким дешавањима

Порука од Бајомир » 11 Нов 2019 10:55

@Шарке @Груја @Влајко

Брат Дачара изгледа није лагао <>E<> >^-^< >^-^< >^-^< >^-^< >^-^< >^-^< >^-^<

Дачић је најавио да ће до краја године и у наредним месецима 5 држава повући признање Косова, од којих је Гана била прва, а са њеним повлачењњем, статус признања Косова је 99 од 193 чланице Уједињених Нација, што представља око 52% за независно Косово. >IB]]

Уколико још само 3 државе повуку признање, међународно признање Косова ће спасти на 96 од 193 чланица УН тј. 49% што ће бити велика победа за ову напаћену државу, која од 2012 године није имала већинску подршку УН-а по питању Косова.

С обзиром да арнаутске банде немају чиме да лобирају у своју корист, већ то за њих ради Америка, која са Трампом одлучно улази у процес расформирања садашњег светског поретка и умереног интересног повлачења у западну хемисферу, може се комфорно очекивати да ће питање међународног признања Косова од сада па надаље само још више напредовати у нашу корист тј. према постепеном повлачењу признања од све озбиљнијих држава. <W:P>

Од тих озбиљних играча, мислим да је могуће очекивати Вишеградску групу у догледној будућности, чије је захлађење односа са бриселском еурократијом сваког дана све више евидентно.

Међу њима, Словачка никада није ни признала Косово и њен став је да бескомпромисно подржава било какво решење које Србија изнесе по том питању, што је одлично по нас.

Мађарска је превише слаба да самостално донесе такву одлуку, али док је Орбан на власти можемо очекивати да ће он испратити повлачење признања, ако то ураде и остали чланови V4, конкретно Чешка и Пољска.

Чешки председник Милош Земан је у септембру у Београду најавио да ће у Чешкој покренути унутрашњу дебату по питању повлачења признања Косова, за шта је и одмах најавио да по том питању има подршку министра одбране Лубомира Метнара, што је добар предзнак да то уопште неће бити политички тешко извести у Чешкој, већ је само питање да ли ће и у ком тренутку одиграти ту карту у сукобу са Бриселом. >B))

Пољска ће бити проблем, јер упркос њиховом сукобу са Бриселом и Немачком, они су најважнији и најоданији амерички савезник у континенталној Европи и докле год је то тако, врло су мале шансе да би они повукли било какав потез који би био штетан по америчке интересе у Европи, али може се очекивати да дају зелено светло и прећутну подршку другим чланицама V4 да тако ураде, с обзиром да је пољски народ у стопостотној солидарности са Србијом по питању Косова. :<33:

Толико.



--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Теча

Заставник
Поруке: 950
Придружен: 08 Сеп 2019 19:24
Место: Ниш

Геополитика и диван о свецким дешавањима

Порука од Теча » 12 Нов 2019 15:48

Морам да се укључим.

Све си ти лепо @Бајомир написао. По мени теоретски јако леп развој ситуације у нашу корист, али реално ако погледамо које државе су повукле признање и која је њихова реална јачина у свету и немамо баш чиме да се похвалимо. Јесте 1 држава 1 глас у УН, али није све ни до тога. За сада би био прави одјек кад би Чешка нпр повукла признање Косова, мада колико сам упознат државни врх Чешке није подржао Земанову иницијативу.

Али све је то спољна политика, и политика других држава која у КиМ-у гледају своје интересе.

Шта ћемо са нашом унутрашњом политиком? Џаба сва та повлачења признања, кад ми доле немамо више наше институције, кад се на територији КиМ-а не користи више наш грб и застава, кад смо поставили границу са све полицијом и контролом документације приликом преласка, други документи, регистрационе таблице, па онда давање легитимитета шиптарским властима од стране српских представника, па разне комбинације типа Ракић и Радоичић са Пацолијем на јахти и све остало што то прати.

Некако сам утиска да се врхунац наше политике везане за КиМ огледа у чињеници да Србима који су били припадници још званично не формиране Војске Косова дајемо плату од 40.000,00 динара месечно да дају отказ и ништа не раде, али ето да не буду припадници Војске Косова.
...само панк, хеви метал, само рокенрол, курве насиље и алкохол...
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Геополитика и диван о свецким дешавањима

Порука од Бајомир » 12 Нов 2019 17:31

@Теча

Па тему сам и направио за дискусију баџо, камо среће да се још неко укључи и да пробије ембарго на мозак. :X:

Елем, мишљења сам да је сама чињеница да се ветар окренуо у супротном правцу тј. да је међународно признање Косова после толико година кренуло стрмоглаво назад врло добар знак да се геополитичке тенденције мењају у нашу корист. Од ових 16 земаља које су повукле признање, скоро све су то урадиле у задњих годину дана, што значи да смо за само годину дана оповргнули отпр. 7 година арнаутског и америчког лобирања, што је невероватан дипломатски успех за ову државу, с обзиром каква је мочвара постала економски и какви телетабиси су јој на највишим функцијама. Арнаутско скичање и међусобно пљување и оптуживање по овом питању је нарочит мелем за душу. :xdpp:

А то што су те државе небитне као геополитички фактор су управо потврда ове моје тезе да се амерички интереси драстично мењају, јер да је американцима Косово у првом реду приоритета, као што је нпр. некад било под Клинтоновим кланом, они би лако нашамарали те банана државе и вратили их на своје место. Чим то не раде, значи да се нешто драстично мења, с обзиром да је Америка задњих пола века третирала сваку тачку земљине кугле као свој витални интерес, на које су притискали свом својом политичком, војном и економском снагом.

Што се Чешке тиче, њихов народ је (као и Пољски и Мађарски) у стопостотној солидарности са Србијом по питању Косова и на основу тога је логичан закључак да је њихово повлачење признања само питање времена тј. питање да ли ће и када искористити ту карту у њиховом спору са Бриселом. Можда буде буквално сутра, а можда и за 10 година, али једном ће се десити, а имајући у виду да им односи са олињалим еурократама у Бриселу захлађују сваким даном, следећа рунда и бацање карата на сто сигурно није далеко.

Наша унутрашња политика по питању Косова је најблаже речено шизофрена, јер време ради за нас дугорочно што значи да би нам било најпаметније да чекамо, али време очигледно не ради за садашњу власт, која би хтела да што пре реши питање Косова из неких својих икс ипсилон разлога. Зашто, како и где се ту уклапају ове главе на јахтама, то је објективно још врло рано рећи.

Разлог је тај што иста власт ради и једно и друго тј. истовремено тражи преговоре док у свету дипломатски урнише арнауте и успешно лобира за повлачење признања, о чему су шипоње већ много пута аутистично кмечали Американцима и Бриселу. Наравно да не може Дачић то да ради мимо Вучићеве воље, тако да је цела ствар дефинитивно део шире стратегије главоња у Београду, упркос јавном мишљењу да не постоји "план за Косово". <3<3<3

План и стратегија очигледно постоје, право је питање зашто га се не износи у јавност, а ја се лично плашим да је то можда зато што је у њему замишљено некакво разграничење или полу-признање, са чиме је Вучић већ флертовао у јавности и после кукао на телевизији што није добио подршку српског народа за ту идеју. >:OOO

А што се тиче тзв. Војске Косова, од пар људи са Косова и неких бивших Чланова Заједнице сам добио информацију из прве руке да се у ту војску екстремно ретко нађе неки Србин, упркос томе што Шиптари нуде огромне паре за српске уговорце, да би показали како је војска мулти-етничка јелте. Разлог је тај што онај ко обуче ту униформу, инстантно се ставља на црну листу БИА-е, јер је Војска Косова још увек правно и законски илегална оружана формација, без обзира на политику власти у Београду, тако да тај неко ко би постао шиптарски јањичар више никада не може да пређе административну линију и уђе у Србију, јер би одмах био ухапшен или "асимилиран" од стране @Груја. B} >:]]

Сума сумарум, ветрови светске политике се полако, али сигурно окрећу у нашем правцу, а спољна политика коју водимо по питању Косова је, кад се све узме у обзир, релативно позитивна. Треба само спречити да неко ДЕБЕЛО не изда у међувремену, с обзиром да као народ неретко имамо такве тенденције.

Толико. :<33:



--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Теча

Заставник
Поруке: 950
Придружен: 08 Сеп 2019 19:24
Место: Ниш

Геополитика и диван о свецким дешавањима

Порука од Теча » 13 Нов 2019 12:28

Баџо слажем се са тобом у већини, али пар ситница не могу баш да се сложим :CC<

Наиме, никако не могу да се сложим са товјом констатацијом, а кад је у питању наша спољна политика да, цитирам, "и успешно лобира за повлачење признања", јер сам мишљења да ова гарнитура апсолутних властодржаца никако то не ради (а што је скроз нова тема за нови топик).

Даље, ово за војску Косова и за њене припаднике српске националности ја мислим да није баш тако. Видиш, мени је жена са Косова, и има многобројну фамилију која живи доле и са којом се ми често виђамо. Баш сам преко њих и сазнао да су Срби из Војске Косова и отишли да би добијали плату од Србије од 40.000 месечно, чак је и неко из њене блиске фамилије имао чак 3 члана у војсци Косова из једне куће што је, сложићеш се, у проценту много. Они сад добијају месечно у кућу по 120.000,оо динара и то само тако гледају.

Свакако мислим да си убо срж кад си написао да наши евентуално лобирају како би добили неку размену територија или полу признање, јер мислим да им је то циљ, али никако не мислим да се иде ка томе да цело Косово остане у Србији.

Видећемо већ
...само панк, хеви метал, само рокенрол, курве насиље и алкохол...
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Геополитика и диван о свецким дешавањима

Порука од Бајомир » 13 Нов 2019 14:31

Наиме, никако не могу да се сложим са товјом констатацијом, а кад је у питању наша спољна политика да, цитирам, "и успешно лобира за повлачење признања", јер сам мишљења да ова гарнитура апсолутних властодржаца никако то не ради (а што је скроз нова тема за нови топик).
Ал како онда објашњаваш да је 16 земаља повукло признање у року од годину дана? Што је, иначе, арнаутима требало 7 претходних година да излобирају?

Друго, лобирањем за Косово се са наше стране не бави она Вучићева гарнитура пропалих абортуса типа Неша Слина, Марко Ђурић и други телетабиси, него само Министарство Спољних Послова, којим руководе Дачић и његови људи. Колко год да је намазан и шта год мислили о њему, он барем дуго плива у политичким водама и релативно је способан за такве послове, што је и потврдио са овим радом у задњих годину дана, а да не причамо о С-400 и каквим ли су маневрима издејствовали да то прелети преко НАТО чланица, да би дошло овамо...
Даље, ово за војску Косова и за њене припаднике српске националности ја мислим да није баш тако. Видиш, мени је жена са Косова, и има многобројну фамилију која живи доле и са којом се ми често виђамо. Баш сам преко њих и сазнао да су Срби из Војске Косова и отишли да би добијали плату од Србије од 40.000 месечно, чак је и неко из њене блиске фамилије имао чак 3 члана у војсци Косова из једне куће што је, сложићеш се, у проценту много. Они сад добијају месечно у кућу по 120.000,оо динара и то само тако гледају.
Ово је вероватно решење за оне који не прелазе често границу, па не могу да се застрашују хапшењем. Свеједно, да тамо има Срба у неком иоле озбиљнијем броју, то би се сликало и снимало сваки дан за медије, што није случај. У сваком случају, с обзиром да цела та сила све скупа не превазилази 5.000 људи, укључујући куваре и ровокопаче, нема ту никаквих разлога за бригу.
--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Теча

Заставник
Поруке: 950
Придружен: 08 Сеп 2019 19:24
Место: Ниш

Геополитика и диван о свецким дешавањима

Порука од Теча » 14 Нов 2019 11:43

Ал како онда објашњаваш да је 16 земаља повукло признање у року од годину дана? Што је, иначе, арнаутима требало 7 претходних година да излобирају?
Најјаче што немам разумно објашњење, али никако ми не пије воду да смо сад нашом политиком и лобирањем издејствовали повлачење признања...
Дачић и његови људи. Колко год да је намазан и шта год мислили о њему, он барем дуго плива у политичким водама и релативно је способан за такве послове
Дачић је од увек био фаца и господин :) :<33: :<33: :<33: :<33:
...само панк, хеви метал, само рокенрол, курве насиље и алкохол...
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Геополитика и диван о свецким дешавањима

Порука од Бајомир » 14 Нов 2019 12:16

@Теча

Па онда једино алтернативно објашњење је да се неко ДЕБЕЛО измучио да излобира за нас, мимо наше воље и знања, а да притом ништа није тражио заузврат (јер о томе би се чуло у медијима) тј. МИ смо од некога добили нешто за џабе. B} :__/ :__/ :__/

Што се тиче Дачаре, презирем све врсте комуњара и социјалиста, поготово олињалу југогеријатрију ала СПС, али брат Дачара има од мене риспект откад га је летос шукно британским говнима са оном бећарском депешом о путовању у Британију и генерално због бећарских говора које држи у УН-у, где нереално набија комплексе усафуњалој усташији, арнаутима и осталим бившим Србима који изумиру као нације брже од нас.

Нека пресвијетли @Мики опрости мојој младости, али ако Дачара отпева Ердогану или Бакиру неку песму од Рокија Вуловића, мораћу да размотрим да гласам за СПС, само на основу таквог чедовског подвига. >9-9< >^-^<

Иначе, ево дотичне депеше хахахаххахахахаха B} xpppppp xpppppp xpppppp xpppppp xpppppp xpppppp xpppppp

--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Шарке

Водник
Поруке: 254
Придружен: 19 Мај 2019 19:33

Геополитика и диван о свецким дешавањима

Порука од Шарке » 14 Нов 2019 12:31

Želim da verujem Badžo u to što pišeš. I Dačić, čini se kao da sve radi da stvarno promeni nešto(iako je namazan kao kreker sa sirom pa jos se doda i onaj biserov namaz) i da što više zemalja povuče priznanje. ALI vučić (namerno malim) čini sve da što pre skine Kosovo i Metohiju s vrata i da ga pokloni albancima. On pravi mali šengen sa Albanijom, faktički otvara vrata velik albaniji (opet namerno malim) a zatvara vrata za bilo kakav pozitivan ishod za Kosovo. Dačić radi jedno, vučić potpuno suprotno. Vrlo moguće je da jednostavno pokušavaju da nam zavaraju oči i da kažu kao činimo sve (deo koji radi Dačić) a ovamo ga daju kao poklon (deo koji radi vučić). Želim da verujem ali jebiga. @Бајомир @Теча
Нов почетак, нов ја! - Шарке
Корисников грб
Теча

Заставник
Поруке: 950
Придружен: 08 Сеп 2019 19:24
Место: Ниш

Геополитика и диван о свецким дешавањима

Порука од Теча » 14 Нов 2019 13:11

Шарке пише:
14 Нов 2019 12:31
Želim da verujem Badžo u to što pišeš. I Dačić, čini se kao da sve radi da stvarno promeni nešto(iako je namazan kao kreker sa sirom pa jos se doda i onaj biserov namaz) i da što više zemalja povuče priznanje. ALI vučić (namerno malim) čini sve da što pre skine Kosovo i Metohiju s vrata i da ga pokloni albancima. On pravi mali šengen sa Albanijom, faktički otvara vrata velik albaniji (opet namerno malim) a zatvara vrata za bilo kakav pozitivan ishod za Kosovo. Dačić radi jedno, vučić potpuno suprotno. Vrlo moguće je da jednostavno pokušavaju da nam zavaraju oči i da kažu kao činimo sve (deo koji radi Dačić) a ovamo ga daju kao poklon (deo koji radi vučić). Želim da verujem ali jebiga. @Бајомир @Теча
Па да... слажем се са тобом. ..

Баџо и ја мрзим комуњаре, ал Дачић је фаца реално :) :X: :X: :X: :X:
...само панк, хеви метал, само рокенрол, курве насиље и алкохол...
Пошаљи Одговор