Дискусија о војсци

Место окупљања и разоноде беспослене војске.
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Дискусија о војсци

Порука од Бајомир » 23 Апр 2020 21:40

@Груја

Јел сте ово опет у Санџаку скидали неким вехабијама униформе, па вам убаговало? B}

П.С. Да је жив министар и куј га гласа в.2.0

--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Дискусија о војсци

Порука од Бајомир » 09 Јун 2020 15:10

Нова модернизација М84. Тенак изгледа моћно N>:]] <W:P>



Дае жив министар и куј га гласа:





--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Теча

Заставник
Поруке: 950
Придружен: 08 Сеп 2019 19:24
Место: Ниш

Дискусија о војсци

Порука од Теча » 09 Јун 2020 15:29

Дај неки клип где нема овог павијана 😁
...само панк, хеви метал, само рокенрол, курве насиље и алкохол...
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Дискусија о војсци

Порука од Бајомир » 09 Јун 2020 15:39

Теча пише:
09 Јун 2020 15:29
Дај неки клип где нема овог павијана 😁
Не дирај госињ министра говедо једно! Ко воли Шунатовца, дабогда му укући бијо болоон! >:((
--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Дискусија о војсци

Порука од Бајомир » 11 Јун 2020 17:05

Нови грб и ратне заставе за 63. и 72. бригаду. Ајд па нек је жив министар и куј га гласа! IB)))) >xD>







--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Дискусија о војсци

Порука од Бајомир » 14 Јун 2020 06:40

Дочекасмо дан да и бивши начелник ГШ проговори о уништавању војске од петог октобра наовамо. Изгледа да је решио да проговори мало сад кад је у пензији и није више на функцији.

Ово је први пут да неки официр овог калибра уопште ИЗУСТИ чињеницу да су овде НАТО официри шетали по институцијама и диктирали шта ће да се ради и како да се ради.

Први пут да неко отворено каже да је војска замало уништена као институција, од стране политичке врхушке. Интервју није нарочито упечатљив, али ко што рекох ово је први пут да неко са озбиљним гравитасом потврди све оно што смо ми знали, а шта су петоколонаши и велики европејци овде негирали тј. ИЗДАЈУ.

Кога занимају овакве ствари, обавезно да одгледа интервју, а ја само још чекам дан кад ће неко да омасти вренгију за ово што је Диковић овде испричао...

--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Теча

Заставник
Поруке: 950
Придружен: 08 Сеп 2019 19:24
Место: Ниш

Дискусија о војсци

Порука од Теча » 14 Јун 2020 12:16

До пола емисије и ајде некако, а од половине до краја крваре ми уши.... Апсолутно по мени, изгубио сваки кредибилитет да говори оног тренутка кад је почео да велича наследнике Шутановца и осталих... Није Диковић баш такав какав је представљен у медијима... А све што је рекао ништа није аргументовао, а о хеликоптеру са бебом из Пазара нпр. ни речи... И да подвучем, не спорим уништавање војске од 2000-тих на овамо, али није баш ни како он прича... (нисам директно у војсци , али јесте моје блиско окружење, па чујем неке ствари)
...само панк, хеви метал, само рокенрол, курве насиље и алкохол...
Корисников грб
Влајко
Поруке: 52
Придружен: 03 Сеп 2019 16:50
Место: Šabac

Дискусија о војсци

Порука од Влајко » 14 Јун 2020 14:55

Када је на 27:05 рекао "Имамо много политичара, али мало државника" I really felt that.
Кад сам био мали знао сам свој правац... >B)) >xPP>
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Дискусија о војсци

Порука од Бајомир » 14 Јун 2020 18:18

Теча пише:
14 Јун 2020 12:16
До пола емисије и ајде некако, а од половине до краја крваре ми уши.... Апсолутно по мени, изгубио сваки кредибилитет да говори оног тренутка кад је почео да велича наследнике Шутановца и осталих... Није Диковић баш такав какав је представљен у медијима... А све што је рекао ништа није аргументовао, а о хеликоптеру са бебом из Пазара нпр. ни речи... И да подвучем, не спорим уништавање војске од 2000-тих на овамо, али није баш ни како он прича... (нисам директно у војсци , али јесте моје блиско окружење, па чујем неке ствари)
Ма јасно је свима да је он био такојевац ко и сви остали, јер елементарно достојанство налаже да не можеш да седиш и гледаш како ти политичари уништавају војску, које си ти ефективно шеф и први човек. Чак је и овде у емисији рекао како се јадао Симовићу и Живаку да ће они остати упамћени као гробари војске, па што ниси предузео нешто пријатељу?!

Али ко што рекох, није интервуј сам по себи нешто упечатљив, али ово је први пут да неки главоња овог калибра изађе јавно да каже да је политичка врхушка покушала да УНИШТИ ВОЈСКУ. Ко што рекох, сви смо то знали, само једни нису смели да кажу, а други су се правили луди. Сад то каже бивши начелник ГШ, какав год то био човек и официр, његова реч мора да има тежину. Ја сад само питам, кад ће неко да виси због овога?

А ово што велича Вучића и његову клику, колико год да га ми не волимо, његовом иницијативом је војска враћена у релативно нормално стање и то баш његовом лично. Моје мишљење је да је то урадио да би имао веће дипломатске зубе по питању Косова. Није он стварно планирао да искористи војску на Косову, али нећу сад о томе, написаћу неки опширнији текст у теми за геополитику кад будем имао времена.

Е сад, наравно да то није ни близу тамо где треба да буде, али по први пут после 2 деценије се вратила нека енергија и озбиљно се гура у том правцу, што каже Диковић вратио се неки елан у војсци, вратио се оптимизам, целокупни састав је обучен у нове униформе, све изгледа под конац, устројено и на месту, ко што војска и треба да буде. Народ генерално је почео да опет гледа на војску као на своју, а не сараднике окупатора и ја морам рећи да сам оптимистичан по питању даљег јачања војске, поготово кад видим катастрофалне демографске и економске трендове код недрагих нам комшија.
--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Дискусија о војсци

Порука од Френки » 15 Јун 2020 10:24

Целокупни састав је обучен и даље махом у М93, онај џак од М10 интенданти крију по магацинима, а и кад је обуку, под конац су стомаци који висе преко опасача. Чак и ове заставе нове и 2 нова амблема су ми да извинете липов курац и баш изгледа као да свако себи прави кокарду како му мило, не постоји неки једнобразан шаблон и прилично глупо изгледа.

Улаже се ни приближно колко треба, поготово не у плате тим људима, пре 2 године су најавили брдску и планинску јединицу, још их нису формирали, јер немају људе да попуне ово што већ постоји, а камо ли да се шире, јер људи беже из војске.

Улаже се, није да није, али далеко од довољног. Престали су да уништавају војску али нису урадили ништа посебно ни да је унапреде. И даље је све то једно те исто као и на пасуљанама задњих 15 година, батаљон у нападу са преласком у одбрану и обрнуто.
Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Пошаљи Одговор