Дискусија о војсци

Место окупљања и разоноде беспослене војске.
Корисников грб
Горан
Поруке: 464
Придружен: 10 Јан 2020 20:44
Место: Kotor - Crna Gora

Дискусија о војсци

Порука од Горан » 22 Апр 2020 21:42

Pa niko ne cera nikog da nekog voli ali zasto mora cio zivot da se klice ubi zakolji. Mene to nike zdrav razum.
Neka bude borba neprestana !!! Lovcenac ❤️ ¯\_(ツ)_/¯
Корисников грб
Теча

Заставник
Поруке: 950
Придружен: 08 Сеп 2019 19:24
Место: Ниш

Дискусија о војсци

Порука од Теча » 22 Апр 2020 22:03

Што волим ову тему
Горан пише:
22 Апр 2020 20:36
Pa dobro brate ti onda uzmi pusku u ruke i kreni u rat. Mene je otac bio u Knin na ratiste vjerovatno i tvoj nedje. Ali sto se ta sranja ne ostave iza nas no treba cio zivot da se mrzimo medju sobom. Sto sa Hrvatima sto sa ovima sto sa onima. A nekad smo svi bili jedno. Ajde ne kazem sa siptarim, mislim nebitno ne zelim da se svadjamo ili natezem bzv prokomentarisah. Prvenstveno moj dolazak u zajednicu je da se druzimo i igramo Armu. X puta su pojedini ljudi pljuvali po CG ili uhvatili mene da peckaju sa Milom i slicno. Ja sam isto mogao tako da reagujem i da pocnem da se svadjam ali kao sto rekoh nisam zbog toga dosao odje. Nego fino se osnuje stranka za Profu i otadzbinu i tamo se okuplja ustanak. 🤣😋
Види Горане, једно је аверзија и "нељубав" према усташама и Шиптарима, а друго је што ми тебе по некад пецкамо за ЦГ. То је скроз другачије. Нико од нас овде не мрзи ни ЦГ ни Црногорце, а како би и мрзели кад смо ми једно, један народ. Овде око чега је @Профа изнео мишљење се заправо не ради о пукој мржњи према неким народима, већ према поштовању наших људи који су своје животе изгубили у силним ратовима, а то поштовање се не може исказати љубећи ципеле Аранутима и Усташама, већ једино дистанцирањем од њих и учењем младих нараштаја да поштују своје претке, да не дозволе да се историја заборави, а таква нам је крв да их не волимо и накада их нећемо волети, и учићемо децу да их не воле, а и не треба да их волимо кад су нам толико зла нанели. И ако Бог да повратићемо наше... Некад...
...само панк, хеви метал, само рокенрол, курве насиље и алкохол...
Корисников грб
Качар

Водник
Поруке: 226
Придружен: 02 Јан 2020 00:52
Место: Озрен

Дискусија о војсци

Порука од Качар » 22 Апр 2020 22:07

Баш то, Теча је објаснио и Профину и моју поруку. Не ширим ја неку мржњу, само причам о томе како нису наши људи вековима гинули да би ми то одједном заборавили и рекли боли нас уво.
burning dro on 24's
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Дискусија о војсци

Порука од Френки » 22 Апр 2020 22:09

@Профа наравно ратни друже, то је управо и драж сваке наше дебате, што никад нећемо да се сложимо и сваки пут то можемо да радимо Јово на ново, док не поцркамо, жив ти мени био! ПС. пази само да не помисле да сте ти и отпораши заправо хтели да спасете државу.

@Горан скроз си промашио поенту. Тема је дискусија о војсци, што подразумева дискусију о историји и о ратовима. Ако позиваш на заборав, на слогу, онда не можеш да се изјашњаваш као црногорац, мораш да се изјасниш као космополита, грађанин света, ако пак јеси црногорац, патриота и националиста, ти онда волиш своју земљу, народ, обичаје и историју, а поштујеш туђу. Самим тим што се ти јавно изјашњаваш као црногорац и поштујеш своју историју, није у реду да другима причаш да се не баве својом, јер ако се ти једном опечеш на ринглу од шпорета, хоћеш ли то да заборавиш и се сутра опет опечеш, или да пустиш своје дете да се опечеш, ја ћу да ти одговорим овде, нећеш.

Друга ствар, ни Профа ни ја нисмо позвали на рат, насиље, агресију, присилно расељавање, убијање, истребљивање, геноцид, већ смо причали о прошлости, о историји и дешавањима. Ако ти причаш о Црној Гори, јел то значи да ћеш да опашеш бритку сабљу и да кренеш да јуриш потурице и арнауте или неког несрећног турчина ако је залутао на море? Нећеш.

Треће, овде је тема војска, рат, историја, а учествовање у теми није обавезно, већ по вољи, што даље имплицира да ако мислиш да је ово тема која изазива негативне емоције код тебе и не желиш да улазиш у расправу са неким, ти ћеш је прескочити, а на тај начин ћеш испасти највећи другар, јер желиш да се и даље дружиш са другарима, а не да се расправљаш. Са друге стране, ја и Профа можемо да се расправљамо до миле воље, никада није, нити ће да утиче на наш другарски однос.
Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Мики
Поруке: 484
Придружен: 06 Мар 2018 00:44
Место: Велика Србија

Дискусија о војсци

Порука од Мики » 22 Апр 2020 22:15

@Профа @Френки Неко моје мишљење за генерално губитак територија у Крајини, које сам створио разговарајући са Желимиром, је да су сви продали Крајину, и да је нико није продао. И да је постојала политичка воља да се створи права држава, која није постојала, војни кадар који је требао да је створи је био шупљији од државног буџета РС кад дођу стране инвестиције. Од неискусног средњег кадра (од потпоручника до капетана) и пасивног врха (генерали), читав тај рат у Крајини је добро и толико потрајао. И што је потрајао, заслужни су виши официри и војници. Да се не лажемо, да смо имали муда па '91. узели све што се могло узети, а могло се доста, сад не би овдје прдили о томе него би јутра чекали изнад Каринског мора и пекли јањетину на Пљешевици. Али, пошто је РСК водио бирократски талеж, сад нам Стипе пиша у то исто Каринско море и наплаћује 40е ноћење по особи. Крајина није продана, она је иструлила изнутра, и посљдични губитак територија је обична нуспојава таквог система. Политичка воља у Крајини се није могла мјерити са оном у РС-у, и то је оно што је довело до пада. Слоба је ту био игла у пласту сијена, и иако дебела игла, и даље само игла. Једини начин да Слоба сачува Крајину би био да је довео ВЈ или наговорио ВРС да уђе на територију Крајине.
‘All humanity’s problems stem from man’s inability to sit quietly in a room alone.’ (Blaise Pascal, Pensèes, 1670)
Корисников грб
Горан
Поруке: 464
Придружен: 10 Јан 2020 20:44
Место: Kotor - Crna Gora

Дискусија о војсци

Порука од Горан » 22 Апр 2020 22:36

@Профа @Теча mene nije bila namjera da nikog uvrijedim eto izvinjavam se sto sam prokomentarisao. Mene je cilj bio samo da ne treba da se svadjamo zbog proslosti. Eto kao drugar necu se vise oglasavati.
Neka bude borba neprestana !!! Lovcenac ❤️ ¯\_(ツ)_/¯
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Дискусија о војсци

Порука од Френки » 22 Апр 2020 22:41

@Мики у потпуности делим твоје мишљење. 91' Слободан није био суверен Југославије, већ Србије, притом нема ефективну контролу над ЈНА, савезну УДБУ није наследио већ је добио републичку, која је уништавана од времена смене Ранковића. Самим тим његова моћ на старту рата да доведе ситуацију у нашу користит је ограничена, моје лично мишљење.

Друго кадар у РСК, како политички тако и војни је био липов курац, кад тако морам да кажем, а притом, Крајишници су сами себе саботирали од старта. Прво, ко год је могао, послао је децу у Србију, просек година бораца је био између 45-55 година, па су на тај начин Хрвати имали и млађу и бројнију војску у односу на СВК 12:1. Свако од официра, па и подофицира са простора тадашње РСК, који је могао да се угради за службу по Србији, није му ни на памет падало да остаје у камењару, него је седао у кола, и из места бежао за Београд. Затим док су Срби у Босни, имали Сарајево као огроман културни центар из кога је махом и произишао државни врх тадашне РС БиХ, Срби у СР Хрватској нису имали никакав културни центар, те су са Јована Рашковића, врло брзо спали на личности попут зубара Бабића, милицајца Мартића и Горана Хаџића магационера.

Треће, Хрвати од почетка рата нису размишљали о томе да ли су они партизани или усташе, нити који ће од њих да буде већи локал војсковођа попут наших команданата ТО, имали су циљ да направе државу и док су се Крајишници међусобно свађали, они су радили, остало је све већ познато...

Опет све је ово само моје мишљење, а ја можда и нисам у праву.


@Горан не, не, таман посла, ја се не осећам увређеним, нити нападнутим од стране тебе. Ја видим твоју добру намеру, ти не желиш да се неко посвађа или расправља, а ја ти на то одговарам, не свађамо се ја и Профа, бистримо политику, ми то тако...
Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Дискусија о војсци

Порука од Френки » 22 Апр 2020 22:44

Само ћу да додам ово овде, ето тако, можда неком буде интересантније.


Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Дискусија о војсци

Порука од Бајомир » 23 Апр 2020 00:02

Горан пише:
22 Апр 2020 21:42
Pa niko ne cera nikog da nekog voli ali zasto mora cio zivot da se klice ubi zakolji. Mene to nike zdrav razum.
А где је то неко позивао на "уби закољи"? Ја то нисам видео овде, људи најнормалније размењују мишљења о стварима за које је овај конкретна тема и предвиђена. Такође, у овој Заједници обитавају махом одрасли, зрели људи, а сигуран сам да знаш и сам да су таквих "уби закољи" небулоза најчешће пуна уста некакве хулиганске балавурдије на фудбалским утакмицама, која воли да глуми неко лудило, а да наравно о патриотизму и родољубљу немају благе везе. Ко што рече Фрањо, ја могу да разумем да неко не воли да се бави нашом бурном историјом и да целокупна тематика може да му изазове само негативне емоције, али не видим зашто би требало другима да се одузима то право или да им се придикује на то. Али ако ћеш већ да учествујеш, а види се да желиш, немој стављати речи другима у уста које нису рекли, нико овде није позивао на ово што си рекао.

И није сад решење за целу причу да ти баталиш ову тему, нема разлога за то види се да имаш своје мишљење и хтео би да га изнесеш, али све што треба да урадиш је да се држиш онога што су људи конкретно рекли и разговарај као што би разговарао са било којим другаром са којим седиш за столом. Нико овде није рекао "уби закољи", то је кретенизам а ми причамо о озбиљним стварима.

А кад смо већ код тога, неко моје мишљење је да је цела та ствар (мислим на хулиганско "уби закољи") ништа друго него пројекат државне безбедности, који је заправо само један од многих таквих пројеката, који имају за циљ да држе под контролом омладину из нижих класа друштва, јер ње има много, незадовољна је, а пуна је енергије. Таква енергија је опасна по власт и државу, па она лепо усмери вентилисање те енергије у некакве стерилне, непродуктивне глупости као што су међунавијачке туче, шовинизам (уби закољи) и сл.

Међутим, то не значи да не постоје национални интереси за које се вреди борити или да не постоји национална историја коју треба поштовати и изучавати са пажњом. Управо супротно, национални интереси постоје и њих неко мора бранити, а то неће сигурно бити ови "уби закољи" мајмуни са трибина, што су више поразбијали глава једни другима него тим Усташама и свима осталима које наводно мрзе и које хоће да кољу.

А и да се не лажемо, ти најбучнији углавном први збришу кад загусти, бар ми овде на овим просторима то треба да знамо јер смо имали прилике да све то видимо на делу. У сваком случају, у овој Заједници се не гаји такав дух импотентног примитивизма, него један енергичан дух патриотизма и родољубља, што опет можда није по свачијем укусу, али Боже мој, коме се не свиђа не мора да учествује, то свакако не утиче на главни разлог зашто су сви овде Чланови, а то је Арма и око тога се апсолутно слажемо.

И за крај да кажем само још нешто врло важно, теби баџо у потпису профила ти стоји "Свак је рођен да једном умре, част и брука живе довијека". Не можеш истовремено веровати и у то и у ово што си првобитно изјавио, да паметне младе људе треба да боли курац за све ово. То су две потпуно контрадикторне филозофије...
--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Горан
Поруке: 464
Придружен: 10 Јан 2020 20:44
Место: Kotor - Crna Gora

Дискусија о војсци

Порука од Горан » 23 Апр 2020 00:13

Ok
Neka bude borba neprestana !!! Lovcenac ❤️ ¯\_(ツ)_/¯
Пошаљи Одговор