Дискусија о војсци

Место окупљања и разоноде беспослене војске.
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Дискусија о војсци

Порука од Френки » 03 Апр 2020 16:16

@Микановић мени је ово први пут да видим да имамо неког ПР-а у те сврхе.
Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Дискусија о војсци

Порука од Бајомир » 19 Апр 2020 21:34

@Груја

Да је жив министар и куј га гласа! <3<3<3

"SPREMAJU SE VELIKE PROMENE U VOJSCI: Srbija dobija Drinsku i Dunavsku diviziju!"

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3387 ... u-diviziju
--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Шарке

Водник
Поруке: 254
Придружен: 19 Мај 2019 19:33

Дискусија о војсци

Порука од Шарке » 19 Апр 2020 21:38

DUNAVSKA PRVOG POZIVA. Riješi
Нов почетак, нов ја! - Шарке
Корисников грб
Профа

Заставник
Поруке: 439
Придружен: 08 Мар 2018 08:11

Дискусија о војсци

Порука од Профа » 21 Апр 2020 17:29

@Френки , @Бајомир Шта прича овај човек. Није Слоба крив, ми смо говна! :)

Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Дискусија о војсци

Порука од Френки » 22 Апр 2020 15:15

@Профа ево баш сео да одгледам цео интервју.

Сад овај наслов, класичан кликбејт од стране продукције, човек се Милошевићем бавио у 3-4 реченице, и он каже да је тада сматрао Милошевића издајником и да је овај 95' већ био у курцу, под санкцијама и да га није нико нарочито зарезивао, али не тврди да је пала Крајна што овај није послао цео корпус да преоре све до Словеније, као што ви Слободанофоби волите да буде. Капетан каже руковоство Крајине је било у курцу, Бабића је соголио као сплачину и неспособна човека, војни врх СВК такође, а лепо наводи, ради парадирања склања се војска са југа земље, усташе улазе у Госпић, то је запечатило судбину Книна и више нису имали шансе, он им је тражио да се крене у контра напад, да се из више праваца поцепа Хрватска на пола, одговор је био негативан и миц по миц, плус са оним наређењем да се евакуишу цивили (зашто онда народна војска да се бори, ако не за народ), све пуца и распада се.

Лако је сад њима да баце дрвље и камење на Слободана, како је он крив што је Крајна на крају пала, али криви су они и власт коју су они изабрали. Није Милошевић најурио Драгана одатле, најурио га Бабић и СВК-а, није Милошевић наредио евакуацију цивила, параду у Книну, расформирање Алфе и Книнџи, смену Мркшића, нереаговање на Масленицу, итд, итд. Исто као што је РС имала свој политички и војни врх, исто тако је и РСК, и у оба случаја они су водили коло, Слободан је могао само да им прети и помаже, а на крају су остали само резултати тих врхова, један је створио, а други изгубио државу. А Слободан за Слободана, има подебео досије где је све засрао.

Е сад, капетанов крајње негативан став о комплетном систему и кадру ЈНА, можда се не би свидео Божи Делићу, Лазаревићу, Павковићу, Димчевском, Младићу, Миловановићу и другим доказаним људима који су произишли из тог система и имали озбиљне успехе у борби са противником, кеп је ипак у најбољу руку командовао четом од 100-200 специјалаца, ови су командовали бригадама, корпусима и армијама, а не може да се каже да су баш неспособни.

Опет не верујем ни да ће свима да се свиди кепов став о актуелној власти, чак шта више кеп их хвали.
Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Профа

Заставник
Поруке: 439
Придружен: 08 Мар 2018 08:11

Дискусија о војсци

Порука од Профа » 22 Апр 2020 19:17

Мораћу да седнем за комп, да би одговорио на ово. Мислим није због тебе, ми се о овоме никада нећемо сложити, него овде има млађих момака, прочитаће ово и помислиће да Слоба стварно није продао Крајну.
Корисников грб
Горан
Поруке: 464
Придружен: 10 Јан 2020 20:44
Место: Kotor - Crna Gora

Дискусија о војсци

Порука од Горан » 22 Апр 2020 19:22

Prodao ili ne to je proslost ne znam sto se sad oko toga vodi polemika,pametnu mladu osobu treba da boli uvo za to. Kao da ce se sto promijeniti. O_O
Neka bude borba neprestana !!! Lovcenac ❤️ ¯\_(ツ)_/¯
Корисников грб
Профа

Заставник
Поруке: 439
Придружен: 08 Мар 2018 08:11

Дискусија о војсци

Порука од Профа » 22 Апр 2020 20:09

Најгоре што овом народу може да се деси, је да паметне младе људе почне да боли уво што нам се усташе шетају по Книну, што у Призрену нема Срба, што Мило хоће да нам узме Острог. Ми смо сви овде потомци Обилића, Његоша, јунака са Цера, а не неких које је болело уво. Да је њих болело уво, ти би сад био Сабахудин, а ја Исмаил место Горан и Милош.

Можемо до сутра да се расправљамо, да се не слажемо, али једно не смемо. Не смемо да нас боли уво.
Корисников грб
Горан
Поруке: 464
Придружен: 10 Јан 2020 20:44
Место: Kotor - Crna Gora

Дискусија о војсци

Порука од Горан » 22 Апр 2020 20:36

Pa dobro brate ti onda uzmi pusku u ruke i kreni u rat. Mene je otac bio u Knin na ratiste vjerovatno i tvoj nedje. Ali sto se ta sranja ne ostave iza nas no treba cio zivot da se mrzimo medju sobom. Sto sa Hrvatima sto sa ovima sto sa onima. A nekad smo svi bili jedno. Ajde ne kazem sa siptarim, mislim nebitno ne zelim da se svadjamo ili natezem bzv prokomentarisah. Prvenstveno moj dolazak u zajednicu je da se druzimo i igramo Armu. X puta su pojedini ljudi pljuvali po CG ili uhvatili mene da peckaju sa Milom i slicno. Ja sam isto mogao tako da reagujem i da pocnem da se svadjam ali kao sto rekoh nisam zbog toga dosao odje. Nego fino se osnuje stranka za Profu i otadzbinu i tamo se okuplja ustanak. 🤣😋
Neka bude borba neprestana !!! Lovcenac ❤️ ¯\_(ツ)_/¯
Корисников грб
Качар

Водник
Поруке: 226
Придружен: 02 Јан 2020 00:52
Место: Озрен

Дискусија о војсци

Порука од Качар » 22 Апр 2020 21:11

Ја сам клинац, млађи сам од 50 посто ове заједнице по 10 година и нисам ни био рођен за време неког рата или слично, ал опет сам поносан на своје порекло и тврдим да не смемо да заборавимо за шта су нам преци гинули. Највећа је срамота заборавити и рећи боли ме уво. Не може да се све око тебе распада а да будеш у фазону да те не занима и да оћеш да некога волиш и да будеш једно. Ја не могу да волим усташу који је протеривао мој народ из РСК и околине, ја не могу да волим балијандера који је поубијао цивиле у Кравицама и не могу да волим неког амера шунтавог који је бомбардовао целу земљу. Увек се треба присећати свих хероја који су за ову земљу гинули и на њих треба да се угледамо убудуће, и да тргнемо све душмане и да их отерамо где сунце не сија.
burning dro on 24's
Пошаљи Одговор