Дискусија о војсци

Место окупљања и разоноде беспослене војске.
Корисников грб
Шарке

Водник
Поруке: 254
Придружен: 19 Мај 2019 19:33

Дискусија о војсци

Порука од Шарке » 15 Јун 2020 11:14

Свака ти је на месту, ово што је било претходни дана, од модернизације М-84 па до јучерашњег дефилеа, ценим да је само представа пред изборе како би изгледало да се много улаже и ради, а о новим заставама и береткама да не причам, тај које то смишљао боље да је време уложио у нешто друго место ову лакрдију. Беџеви су интересантни колико толико али нпр застава 72. је потпуни промашај.
Нов почетак, нов ја! - Шарке
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Дискусија о војсци

Порука од Френки » 15 Јун 2020 11:58

Па и амблем им није нешто искрено, прилично је само покушај, притом ће они да носе метални, а остале јединице пришивку. Дефиле се одржава сваке године, то је у реду, па чак и та модернизација је ок, али пошто наша наменска индустрија 30 година покушава да направи Бумбара, док не видим да уђе у серијску производњу не верујем ништа.

Све изгледа као јефтина пропаганда, јер актуелна власт зна да се народ прима на причу јака војска, па мало мало врте вести попут ВС добила нове Лазаре све их је више, али у целој вести нигде не пише колико су добили, па ти прочиташ негде на неком 10 месту од неког ко је у војсци да су добили 6 комада, на цео 21. пешадијски батаљон, што је тужно.

Онда иде вест за Нору, највећи извозни адут домаће војне индустрије, где смо ми добили једну батерију од 6 оруђа што се дува као колосални искорак и јачање војске, а један Кипар који има 8 пута мању територију купи 24 комада. Да не причамо колко је смешно дување набавке Панцира или донације БРДМ-ова, где су организовали читав дефиле у Нишу кад је Вучић долазио да их види, па су 20 дана вртели вест о томе као да смо добили ласерске топовњаче које саме од себе могу НАТО да зауставе, а не извиђачка возила. Па онда 5 суперултрамодерних 5 хеликоптера Х145 и чак 2 Ми-17? Или једну батерију Панцира која ће у потпуности да заштити српско небо?

Онда Партнери сваке 2 године, са разноразним кошавама, моравама и осталим потоцима, све је то лепо, могу они и прототип Мауса да направе опет, да буде велико и зајебано, али док не уђе у серијску производњу и док се за војску не набави озбиљна количина, нема верујем ништа.
Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Теча

Заставник
Поруке: 950
Придружен: 08 Сеп 2019 19:24
Место: Ниш

Дискусија о војсци

Порука од Теча » 15 Јун 2020 13:42

Лепо рекосте, све је то једна велика шарена лажа... вамо МИГови (који никад не полете), Панцири, Лазари, нове ознаке, Вулин служио војску, Вучић врховни комадант, а војске све мање... Немамо редовно служење, уговорци масовно напуштају војску, плате мизерне, нерешена стамбена питања, фурају М-93 униформу, итд итд итд. Далеко смо ми од ефикасне и модерне војске док год је под редним бројем 1 у књизи дневних запосвести чишћење круга касарне. Много треба да гурамо, да бисмо добили и обрисе некадашње Војске Југославије, и да поново дођемо до командног кадра какав је био Перишић, Крга, Павковић... А ми данас имамо Мојсиловића и Вууулина...
...само панк, хеви метал, само рокенрол, курве насиље и алкохол...
Корисников грб
Груја
Поруке: 44
Придружен: 02 Јул 2019 17:49

Дискусија о војсци

Порука од Груја » 16 Јун 2020 17:52

видим да ми се издркавате по застави грбу и јединици
те стога морам да реагујем:

Tри велика ума из кафане Фрања, Шарцевић и законски утеривач дугова теча
сва тројица имају велико војно искуство (у видео играма) у војсци нису провели нити један дан и незнају како војска функционише

први се можда разуме у пиће други ни сам незна ста му је специјалност а трећи није довољно паметан да буде ни пандур
па ај у утериваче дугова
Kо сте ви да вам се несто свиђа или не и тако ту беретку грб амблем и заставу НИКАД нећете ности јер их нисте ДОСТОЈНИ !

за масовније увођење слозенијих система треба буџет још три пута већи а и онда би се јавили стрруцна лица
из кафане и рекли ето колики је војни буџет а децу лецимо смс-ом
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Дискусија о војсци

Порука од Френки » 16 Јун 2020 18:41

Не знам се пише одвојено.
Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Горан
Поруке: 464
Придружен: 10 Јан 2020 20:44
Место: Kotor - Crna Gora

Дискусија о војсци

Порука од Горан » 16 Јун 2020 19:34

Ahahahaahah sto se radi 🤣 ZIVIO NAM MILO! 😂🤣😂
Neka bude borba neprestana !!! Lovcenac ❤️ ¯\_(ツ)_/¯
Корисников грб
Теча

Заставник
Поруке: 950
Придружен: 08 Сеп 2019 19:24
Место: Ниш

Дискусија о војсци

Порука од Теча » 16 Јун 2020 22:43

Нема @Горан нама треба један Мило дефинитивно... отишло све у кур... :)
...само панк, хеви метал, само рокенрол, курве насиље и алкохол...
Корисников грб
Горан
Поруке: 464
Придружен: 10 Јан 2020 20:44
Место: Kotor - Crna Gora

Дискусија о војсци

Порука од Горан » 16 Јун 2020 22:46

Vidim ja @Теча ,ne brini se ja sam u tebe, vazda sam bio na stranu ljudi! 😂
Neka bude borba neprestana !!! Lovcenac ❤️ ¯\_(ツ)_/¯
Корисников грб
Рокси
Поруке: 828
Придружен: 14 Мар 2018 00:46

Дискусија о војсци

Порука од Рокси » 17 Јун 2020 00:48

Да се умешам и одбраним моје колеге, иначе кафанске бекрије, поготово брата Течу и оца Фрању. Држава Србија може итекако добре паре да одвоји за војску с обзиром колико пуни буџет са увозом нафтних деривата који чине 50% буџета. Никакве бајке то нису, моја фамилија се бави нечиме око увоза нафте и ај кад се сви праве паметни да се мало надовежем. Један литар се узима за 50 динара а нама се акцизама, пдвом и осталим курцима продаје за, 130 сада а било је чак преко 140 у Београду. По папирима Србија годишње потроши око 3 милиона тона нафтних деривата. Па изволите рачунајте колико држава пара узме на то годишње. Океј је да кукамо да немамо пара да их стварно немамо али кад је ово најбитније небески скупо шта даље причати. Наравно то је све инструмент за прање новца и још штошта.
Не знам.
Корисников грб
Профа

Заставник
Поруке: 439
Придружен: 08 Мар 2018 08:11

Дискусија о војсци

Порука од Профа » 17 Јун 2020 01:48

Френки пише:
15 Јун 2020 10:24
Целокупни састав је обучен и даље махом у М93, онај џак од М10 интенданти крију по магацинима, а и кад је обуку, под конац су стомаци који висе преко опасача. Чак и ове заставе нове и 2 нова амблема су ми да извинете липов курац и баш изгледа као да свако себи прави кокарду како му мило, не постоји неки једнобразан шаблон и прилично глупо изгледа.
@Френки теби на овим заставама изгледа највише фали петокрака. :)

@Бајомир Што се тиче Диковића, све је то лепо што је испричао, мада није да ми то нисмо знали. Мени смета што је он сво то време био у војсци и то имао висок чин. Јебига официри исте те војске својевремено када су осетили да се војска урушава, извели државни удар, убили краља. Овај је ћутао, а сад са масном пензијом лако је да прича.

@Теча Која црна војска 90тих, па тад је тек био распад. Није се имало за месни нарезак.
Пошаљи Одговор