Седма Уметност

Место окупљања и разоноде беспослене војске.
Корисников грб
Мики
Поруке: 484
Придружен: 06 Мар 2018 00:44
Место: Велика Србија

Седма Уметност

Порука од Мики » 02 Јул 2018 23:28

Јесте, само друга сезона има другачији тон од осталих. Прва, трећа,четврта, и пета су о црначким бандама, а друга је о грчкој и руској мафији, мада има и доста црнаца. То је вјероватно и узрок што нема бар 9.7 на ИМДБ, јер људи навикну на један сетинг у првој сезони, и онда им је чудно кад из пројеката пређу у луку. Сезона је сама по себи супер, и у каснијим сезонама има пар нејасних ствари ако не погледаш другу.
‘All humanity’s problems stem from man’s inability to sit quietly in a room alone.’ (Blaise Pascal, Pensèes, 1670)
Корисников грб
Профа

Заставник
Поруке: 439
Придружен: 08 Мар 2018 08:11

Седма Уметност

Порука од Профа » 02 Јул 2018 23:36

То ти је наставак легендарне Одељења за убиства и ако би их гледао онако као једно, вероватно најбоља серија коју сам гледао.
Корисников грб
Мики
Поруке: 484
Придружен: 06 Мар 2018 00:44
Место: Велика Србија

Седма Уметност

Порука од Мики » 02 Јул 2018 23:41

Да да, доста ликова из Homicide глуми и у Жици, али приче нису повезане. Такође је мини-серија The Corner, исто од Сајмона, врхунски програм, који прилично добро приказује борбу са зависношћу и живот у пројектима. И ту има доста ликова из Жице.
‘All humanity’s problems stem from man’s inability to sit quietly in a room alone.’ (Blaise Pascal, Pensèes, 1670)
Корисников грб
Мики
Поруке: 484
Придружен: 06 Мар 2018 00:44
Место: Велика Србија

Седма Уметност

Порука од Мики » 02 Јул 2018 23:58

Trailer Park Boys (2001-2007; 2014-2018)

Уз Жицу, Мућке и Бригаду једна од најбољих серија икад снимљених. Серија има формат мокументарца (mockumentary), у преводу замишљена филмска екипа прати три главна лика кроз њихове авантуре. Радња је смјештена у Канаду, тачније трејлер парк у Новој Шкотској (Nova Scotia). Главни ликови су Џулијан, Рики и Баблс. Џулијан је у неку руку вођа екипе, који из епизоде у епизоду смишља нове начине да се обогате. Рики је дебил. Баблс је лик који живи у шупи и краде колица из локалног супермаркета и продаје их другом супермаркету низ улицу. Није неки спојлер ако кажем да на крају сваке сезоне бар двојица, често и сва тројица заврше у затвору. Такође, у овој серији постоји лик најјачег пијанца икад написаног за било који вид умјетности, управник парка Џим Лејхи, којем је једини циљ у животу да стрпа сву тројицу иза решетака и да се напије, не нужно тим редосљедом. Првих 7 сезона су најбоље, мада су и остале на веома високом нивоу. Серију су у првих седам сезона продуцирали глумци који тумаче 3 главна лика са још неким људима, а од 8 до 12 сезоне је продуцент Нетфликс. Првих седам сезона можда и нађете на нету, али остале сам ја нашао само на Нетфликсу, мада ако имате картицу због ове серије вриједи направити акаунт и узети трајал од 30 дана.

За крај, компилација Рикијевих умотворина:

‘All humanity’s problems stem from man’s inability to sit quietly in a room alone.’ (Blaise Pascal, Pensèes, 1670)
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Седма Уметност

Порука од Френки » 03 Јул 2018 09:55

@Мики морам да признам да ме је твоја ревизија заинтригирала, баш си ти лепо елаборирао, мораћу да погледам!
Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Мики
Поруке: 484
Придружен: 06 Мар 2018 00:44
Место: Велика Србија

Седма Уметност

Порука од Мики » 03 Јул 2018 14:40

@Френки хвала другар :<33:
‘All humanity’s problems stem from man’s inability to sit quietly in a room alone.’ (Blaise Pascal, Pensèes, 1670)
Корисников грб
Мики
Поруке: 484
Придружен: 06 Мар 2018 00:44
Место: Велика Србија

Седма Уметност

Порука од Мики » 06 Јул 2018 14:07

Божји град (2002)

Филм је адаптација романа Паула Линса, Божји град. И књига и филм су базирани на истинитим догађајима. Мото филма је: „Бори се и никад нећеш победити... Бежи, и никад нећеш побећи." Многи од глумаца се појављују први пут на филму, и у ствари су становници фавела као што су Видигал или Сидаде де Деус (Божји град, на португалском). Филм је био номинован за Оскара 2004. године, у више категорија. Филм приказује живот, или боље неживот, малих ружних црнаца у фавелама Риа, од 60их до 80их, сву бесмисленост дроге и ратова између банди. Као и Жица, у филму има буљук анонимаца, и исто као у Жици, доста њих је и живјело у тим фавелама.


‘All humanity’s problems stem from man’s inability to sit quietly in a room alone.’ (Blaise Pascal, Pensèes, 1670)
Корисников грб
Мики
Поруке: 484
Придружен: 06 Мар 2018 00:44
Место: Велика Србија

Седма Уметност

Порука од Мики » 06 Јул 2018 14:16

The Drop (2014)

Посљедњи филм великог Џејмса Гандолфинија, заједно са Томом Хардијем. Радња филма је прилично генерична, али су глума и егзекуција врхунске. Том Харди глуми бармена чији бар служи као тачка за преузимање новца чеченској мафији. Један дан, неко опљачка његов бар и он треба да врати паре. У овом филму се види колико је Џејмс остарио, нема више ону енергију Тонија Сопрана, мада је улога опет маестрална. Том Харди солидан.


‘All humanity’s problems stem from man’s inability to sit quietly in a room alone.’ (Blaise Pascal, Pensèes, 1670)
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Седма Уметност

Порука од Бајомир » 14 Јул 2018 01:25



Квалитетна хорор-трилер серија, са жестоким фокусом на мистерију и црну драму, у смислу да су ликови у серији врло оштећене личности и њихови међусобни односи су некако знатно "прљавији" и токсичнији него у другим серијама, што у суштини и представља ту трилер страну карактера ове серије... поред клања и јебачине. ::]]

Одгледао сам прву сезону и могу апсолутно да препоручим за људе који воле хорор мистерију, али уз обавезно упозорење да је ово серија у којој се радња на одређени начин преспоро развија, чак и за мој укус, што претпостављам да и објашњава оцену од 7,2/10 на IMDB-у, јер по мени заслужује бар 8/10 (бар ова прва сезона коју сам одгледао, почињем другу). Значи, апсолутно постоји "reward" за тензију и мистерију, али је серија заиста препуна "мистери боксова", како је то назвао Ј.Ј. Абрамс, где серија уводи нове мистерије и ЊИХ разоткрива, уместо ону од главног заплета. Додуше, оне заиста јесу битне за развој ликова и све се то касније лепо испреплета и ствара смисао, али ипак се добија осећај да је преспоро, кад се гледа први пут.

Нарочито ми се свиђа, у овом добу политичке коректности и осталих марксистичких срања у филмској индустрији, што у серији постоји отворени расизам (конкретно према цигањима) и то без икакве контра патетике тј. расизам је представљен као ствар свакодневног живота, без икакве паћеничке реперкусије, него белци мрзе цигане и то је то. Чак штавише, у већини случајева изгледа потпуно оправдан. W>>P

Значи, серија је одлична на свој начин, поготово ако тражите мало мистерије уз хладнокрвне трилер карактеристике, али захтева стрпљење и концентрацију од публике. Јављам коначне утиске кад одгледам до краја >B))
--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Мики
Поруке: 484
Придружен: 06 Мар 2018 00:44
Место: Велика Србија

Седма Уметност

Порука од Мики » 11 Окт 2018 23:19

Биће занимљиво...
‘All humanity’s problems stem from man’s inability to sit quietly in a room alone.’ (Blaise Pascal, Pensèes, 1670)
Пошаљи Одговор