Седма Уметност

Место окупљања и разоноде беспослене војске.
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Седма Уметност

Порука од Бајомир » 21 Апр 2018 19:42

Ова тема је намењена за препоруке и дискусију о филмовима и серијама које сте погледали. >X((
--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Стефан

Водник
Поруке: 151
Придружен: 08 Мар 2018 14:16
Место: Србобран

Седма Уметност

Порука од Стефан » 21 Апр 2018 19:51

WESTWORLD






Одлична Сај-Фај умојебачка серија која се бави морално психолошким темама.
Фиреру, могу да ходам! W>>P
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Седма Уметност

Порука од Бајомир » 21 Апр 2018 22:02

Одличан наставак култног блејд ранера из 1982., по мом мишљењу далеко бољи филм! Наравно, због контекста, препоручујем да прво погледате први део >://


--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Гибаница
Поруке: 135
Придружен: 10 Мар 2018 10:52
Место: Novi Sad

Седма Уметност

Порука од Гибаница » 14 Јун 2018 21:30

Preporucite mi molim vas neke ruske filmove, novijeg datuma sa tematikom 2 sv rata, ili novije.

Gledao sam davno film Magla, "TUMAN". Potrazio ga skoro, vidim izasao i drugi deo.
Na isti fazon snimili su i "vremenski vojnik" ili sam pogresio naslov..uglavnom za svaki dan pobede oni prirede neki igrani film na tu tematiku.

svi filmovi tog tipa su dostupni na YouTube, tako da ako imate neki koji se tamo moze pogledati sa titlom pisite.

Preporucio bi serijal od 3 dela "Unsere Mutter unsere Vater", na engleskom Generation war.
2 sv rat iz nemačkog ugla.
Корисников грб
Риста1
Поруке: 113
Придружен: 09 Мар 2018 19:31
Место: Стаљинград

Седма Уметност

Порука од Риста1 » 15 Јун 2018 08:30

Гибаница пише:
14 Јун 2018 21:30
Preporucite mi molim vas neke ruske filmove, novijeg datuma sa tematikom 2 sv rata, ili novije.

Gledao sam davno film Magla, "TUMAN". Potrazio ga skoro, vidim izasao i drugi deo.
Na isti fazon snimili su i "vremenski vojnik" ili sam pogresio naslov..uglavnom za svaki dan pobede oni prirede neki igrani film na tu tematiku.

svi filmovi tog tipa su dostupni na YouTube, tako da ako imate neki koji se tamo moze pogledati sa titlom pisite.

Preporucio bi serijal od 3 dela "Unsere Mutter unsere Vater", na engleskom Generation war.
2 sv rat iz nemačkog ugla.

Ја бих ти препоручијо брестова тврђава, 28. панофиловца, варљиво сунце 1, 2, 3 (врхунски филм 1 део је драма из 99 ваљда а остала два су новији иначе други светски рат и стаљинове чистке),...
https://kinorusija.wordpress.com/2009/0 ... tsem-1994/ ово ти је линк за варљиво сунце испод имаш и ова друга два филма. Иначе на овом сајту тражи филмове имаш шта ти срце хоће са преводом >^-^<
:X: :X: :X: :X: :X:
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Седма Уметност

Порука од Бајомир » 15 Јун 2018 11:05

Днепровский рубеж ти је исто квалитетан ратни филм, нема неку бог зна какву сентименталну вредност, али је прави онај руски тарапански филм. >9-9<

Слика
--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Гибаница
Поруке: 135
Придружен: 10 Мар 2018 10:52
Место: Novi Sad

Седма Уметност

Порука од Гибаница » 15 Јун 2018 16:39

e ok..hvala na preporukama.
da li mozda ima i neki sajt sa ONLINE filmovima?
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Седма Уметност

Порука од Бајомир » 20 Јун 2018 03:38

Ја гледам на Putlocker-у и на Vojvodinanet, серије углавном скидам. <W:P>
--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Мики
Поруке: 484
Придружен: 06 Мар 2018 00:44
Место: Велика Србија

Седма Уметност

Порука од Мики » 02 Јул 2018 20:33

The Wire (2002-2008)

По мени у топ 3 серије икада снимљене, ако не и прва. Писао је исти лик који је писао и Generation Kill, са којим сте надам се сви упознати. Радња је смјештена у Балтимор, прати Јединицу за тешке злочине. Серија нема превише околишања, филер епизода и сличних холивудских клишеа. Дејвид Симон, лик који је писао сценарио, написао је и Homicide: A Year on the Killing Streets (лик провео годину дана са балтиморским одјељењем за убиства, већина реални случајеви) и одатле је вукао доста инспирације. У серији су већина ликова црнци ружни к'о курац, али има понека добра пичка. Све у свему, серија је поставила темеље телевизијског играног програма.



И по мени, једна од најјачих сцена прве сезоне:

‘All humanity’s problems stem from man’s inability to sit quietly in a room alone.’ (Blaise Pascal, Pensèes, 1670)
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Седма Уметност

Порука од Бајомир » 02 Јул 2018 23:11

@Мики Видим да је оцењен са 9.3/10 на ИМДБ-у, а има 5 сезона. Јел квалитет конзистентан?
--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Пошаљи Одговор