Слика
13.11.2020.

Заједнички КООП са заједницом БИА!

Опширније прочитајте у теми "Званична Обавештења".

Предлози за Израду Мисија

Дискусија и информације о изради мисија.
Корисников грб
Косовац

Водник
Поруке: 77
Придружен: 07 Јан 2020 19:42

Порука од Косовац » 17 Нов 2020 02:36

Ne moze pojedinac da odlucuje o necemu, sta vise u potpunosti se slazem sa Putnikom, cak iako je ovo samo igra i ovde svi samo zbog neke vrste zabave imamo jedinstvenu priliku da nekolicini "ispricamo" pravu pricu sta se dole dogodilo! Kad taj pojedinac bude procitao brifing i odigrao misiju u potpunosti sam siguran da bi bar malo promenio misljenje. A i ako gledamo njihovu stranu oni nisu pravili misiju koja nama odgovara i nisu gledali da li ce se nama uopste svideti, mi smo cak skidali drugu kolekciju modova zbog njih!
"Дижите се див јунаци почивати ви не смијете, треба јарам да се збаци и да опет погинете. Нема Космет ко да брани трулије су њине кости, дижите се опјевани а њима нек Бог опрости!"
Корисников грб
Горан

Млаћи Водник
Поруке: 423
Придружен: 10 Јан 2020 20:44
Место: Kotor - Crna Gora

Порука од Горан » 17 Нов 2020 02:41

Kosovac radi mene svaka naredna bila o kosovu potpuno mi je sve jedno. A to ako mi napravimo neku misiju i napisemo neki brifing ne mora da znaci da se tako desilo. Zasto bi oni vjerovali da je to istina, takodje mi smo skidali kolekciju zbog nas ne njih, niko nas nike cerao da idemo tamo. Tako ce i oni skidati nasu kad budu dolazili. Ja sam samo rekao da sam procitao taj komentar da ga je ovaj zamolio da ne radi o kosovu. Nisam zapitkivao razloge nit su me zanimali.
Neka bude borba neprestana !!! Lovcenac ❤️ ¯\_(ツ)_/¯
Корисников грб
Косовац

Водник

Порука од Косовац » 17 Нов 2020 02:51

Delimicno si u pravu, ali kako to mislis ako mi napisemo brifing ne mora da znaci da se tako dogodilo? Pa zar se nasi logistacari se ne trude da misije budu koliko toliko istorijski tacne? A u ostalom svako ko bude procitao brifing i malo se zainteresovao on ce da potrazi na guglu i vidi da li je tacno ili smo mi pokusali da sirimo neku "propagandu". Evo kao primer, imaamo onu misiju (PvP) koja je istorijski tacna i koja se desila na KiM (Kosare), gde smo mi u ulozi VJ imali da drzimo jedan polozaj i na kraju ukoliko budemo pritisnuti toliko jako od strane neprijatelja (UCK) morali da se povucemo na rezervni polozaj i uspostavimo front. A evo jos jedan primer, ja mislim da bi savrsena misija za ovu prilika bila odbrana karaule Kosare, sa recimo 100+ ljudi uz artiljerijsku podrsku, sa menjanjem polozaja, dovozenje, odvozenje i vracanje ranjenika na bojiste itd. Ponavljam, ovo je samo moje misljenje i ne mora da bude tako, ali mi imamo toliko materijala, toliko bogatu istoriju i bilo bi steta da je ne iskoristimo kad vec imamo priliku.
"Дижите се див јунаци почивати ви не смијете, треба јарам да се збаци и да опет погинете. Нема Космет ко да брани трулије су њине кости, дижите се опјевани а њима нек Бог опрости!"
Корисников грб
Шарке

Водник
Поруке: 238
Придружен: 19 Мај 2019 19:33
Место: Нови Сад

Порука од Шарке » 17 Нов 2020 02:56

A možda bi, kako bi se oni osećali u njihovoj komfor zoni i da pokažemo da mislimo i na njih, UCK strana, na kojoj bi bila nekolicina igrača imali respawn, na koji su oni navikli.
"Има да испитамо све у ситна цревца" - Младен Шарчевић, РТС цца. 2020
Корисников грб
Горан

Млаћи Водник

Порука од Горан » 17 Нов 2020 03:20

Косовац пише:
17 Нов 2020 02:51
Delimicno si u pravu, ali kako to mislis ako mi napisemo brifing ne mora da znaci da se tako dogodilo? Pa zar se nasi logistacari se ne trude da misije budu koliko toliko istorijski tacne? A u ostalom svako ko bude procitao brifing i malo se zainteresovao on ce da potrazi na guglu i vidi da li je tacno ili smo mi pokusali da sirimo neku "propagandu". Evo kao primer, imaamo onu misiju (PvP) koja je istorijski tacna i koja se desila na KiM (Kosare), gde smo mi u ulozi VJ imali da drzimo jedan polozaj i na kraju ukoliko budemo pritisnuti toliko jako od strane neprijatelja (UCK) morali da se povucemo na rezervni polozaj i uspostavimo front. A evo jos jedan primer, ja mislim da bi savrsena misija za ovu prilika bila odbrana karaule Kosare, sa recimo 100+ ljudi uz artiljerijsku podrsku, sa menjanjem polozaja, dovozenje, odvozenje i vracanje ranjenika na bojiste itd. Ponavljam, ovo je samo moje misljenje i ne mora da bude tako, ali mi imamo toliko materijala, toliko bogatu istoriju i bilo bi steta da je ne iskoristimo kad vec imamo priliku.
Brate ja ne kazem da bi nasi logisticari napisali neistinu, nego samo kazem zasto bi oni vjerovali da je to istina? Ja to kazem. Mene ne smeta da igraml to da ne mislis da sam protiv tih misija. I kazes nekog ce zainteresovati da procita istoriju da vidi dal je to istina. Jel tebe zanimalo da podjes na google da procitas jel se onako desilo za ovu bitku za Arhem? Vjerovatno te zaboljela ona stvar za to kao sto ce i njih za nasu misiju dal je bila istoriski tacna ili ne. :) To moze samo nekog da zainteresuje koji ima veze sa tom pricom. Opet ti kazem nemam nista protiv toga da igramo takve misije. :)
Корисников грб
Косовац

Водник

Порука од Косовац » 17 Нов 2020 03:28

Pa covece, ko ne zna za bitku za Arnem? Pa svaka susa zna da su Britanci ispusili, 15000 mrtvih na strani Britanaca a jebeni Wermacht imao oko 3000. Drugi svetski rat se uci u skoli, a mi imamo prilku da ispricamo ono sto oni nemaju prilike da procitaju u udzbenicima. Bilo mi je drago ucestvovati u ovom dijalogu sa tobom, ali na zalost moram na spavanje, nastavljamo sutra! :)
Корисников грб
Путник

Водник
Поруке: 149
Придружен: 19 Јан 2020 15:25
Место: Kragujevac
Контакт:

Порука од Путник » 17 Нов 2020 03:29

Sto se mene tice, mi smo "Arma Srbija zajednica"
I smatram da bi trebalo da igramo nesto vezano za nasu istoriju, kao sto smo mi imali nesto vezano za njihovu (pricamo o vecini njihove zajednice). Pored toga Kosovac je lepo napisao da mi imamo bogatu istroiju tako da slazem se sa njim.
Pored toga na nama je da njima docaramo kako je to sve bilo iz nase prespektive. A sto se njih tice verujem da ce se dobro zabaviti, nasi logisticari prave jako dobre misije, mozda bi cak mogli za ovaj projekat da udruze snage.
Da ne tupim mnogo, ovo je malo i licno ali ja bas zelim da oni vide kako je bilo nama, u ovoj zajednici je jedan narod, svi ovde delimo istu istoriju, ista stradanja i iste pobede, zasto ne bi pokazali drugima koliko smo ponosni na to.
A za tog jednog lika, sta da ti kazem, ako mu se ne svidja ne mora ni da dolazi.
РАДНИЧКИ И НИШТА ВИШЕ!
Корисников грб
Горан

Млаћи Водник

Порука од Горан » 17 Нов 2020 07:23

Косовац пише:
17 Нов 2020 03:28
Pa covece, ko ne zna za bitku za Arnem? Pa svaka susa zna da su Britanci ispusili, 15000 mrtvih na strani Britanaca a jebeni Wermacht imao oko 3000. Drugi svetski rat se uci u skoli, a mi imamo prilku da ispricamo ono sto oni nemaju prilike da procitaju u udzbenicima. Bilo mi je drago ucestvovati u ovom dijalogu sa tobom, ali na zalost moram na spavanje, nastavljamo sutra! :)
Haha ja sam isto zaspao :) naravno da cu ja doci da igram sto god se bude odradilo. :)
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 1923
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Порука од Френки » 18 Нов 2020 12:12

Момци ми смо били гости на догађају друге заједнице, домаћини су припремили колекцију, инфраструктуру и мисију за чију су тематику одабрали ДСР, као нешто што су сматрали да ће нама бити занимљиво и како би нама пренели на најзанимљивији начин њихов стил игре.

На следећем догађају, домаћини смо ми, они скидају неку нашу колекцију, играју на наш начин на нашим серверима.

Сходно томе да ће бити велики број играча на тој мисији, сценарији попут одбране граничних положаја 99' неће бити изводљиви из техничких разлога, јер би захтевали огроман број противника које сервер неће моћи да поднесе. Са друге стране класичне АТ операције из 98' не могу да ангажују много технике, поготово не на противничкој страни, јер противник исту није поседовао и то би било траћење огромног броја људи на мисији који би играли само као пешадинци, да би ми њима испричали нешто наше историје.

Мисија коју ћемо играти ће бити прилагођена броју играча како би максимално искористио тај потенцијал, а да притом буде заниљиво свима.
Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Пошаљи Одговор