Коаксијални каблови за везивање женског пола

Техничка питања, пријава и решавање учесталих проблема са софтвером, хардвером и у Арми.
Пошаљи Одговор
Корисников грб
Миха

Водник
Поруке: 407
Придружен: 13 Јан 2021 15:58

Коаксијални каблови за везивање женског пола

Порука од Миха » 22 Апр 2021 22:21

Екипа,

је л' се неко разуме у ове интернет каблове? Треба ми да повежем два рачунара који су 15ак метара удаљени један од другог и 30ак метара удаљен од рутера па ме занима на који је начин то најбоље урадити, а да притом задржим максималну брзину интернета.

Капирам да постоји опција са етернет каблом од 30м да развучем, али не знам каквог квалитета су такви каблови(да ли уопште постоји разлика код њих у преносу података?) и да ли постоји неки сплитер за њих па да повежем рачунаре?

Или је можда боље да ми рутер буде поред рачунара, а заправо развучем коаксијални кабл од 30м? И претпостављам да бих у том случају морао један од рачунара везати етернет каблом од другог рачунара где би ми био рутер?

И наравно, ако знате одакле поручити каблове а да стижу у року од 24ч, ит вуд би грејт!
Корисников грб
Даре

Поручник
Поруке: 921
Придружен: 06 Мар 2018 15:09
Место: Krepoljin
Контакт:

Коаксијални каблови за везивање женског пола

Порука од Даре » 22 Апр 2021 22:44

netreba ti koaksijalni kabal, uzmi samo cat 5e utp(mrezni) kabal i vozi na 30m nece izgubiti na brzini, koaksijalni kabal ti sluza samo kao dovod do modema koji ti daje operater, ostalo po kuci ide eternet kablom. na toj dalji nema gubitaka uzmi bilo gde, gde mozes da nadjes(samo nemoj kod kineza :D)
War. War never changes...
Слика
Корисников грб
Миха

Водник
Поруке: 407
Придружен: 13 Јан 2021 15:58

Коаксијални каблови за везивање женског пола

Порука од Миха » 23 Апр 2021 21:15

Кул, хвала @Даре
Корисников грб
Ранковић

Водник
Поруке: 86
Придружен: 28 Окт 2020 17:57

Коаксијални каблови за везивање женског пола

Порука од Ранковић » 24 Апр 2021 19:11

Ne gubi na brzini ja sam imao kabal od 10m i onda sam sproveo zbog estetike kablove oko kuce 45m radi bez problema
Пошаљи Одговор