Нови сетап

Техничка питања, пријава и решавање учесталих проблема са софтвером, хардвером и у Арми.
Корисников грб
Дуке

Регрут
Поруке: 274
Придружен: 02 Јун 2019 19:08
Место: Крагујевац

Нови сетап

Порука од Дуке » 03 Мај 2020 03:54

Аха, то је занимљив предлог.. Да л би моја садашња графичке ботлнековала са тим процесором и како се уопштено показао Рајзен у Арми?
смрт комуни, фашизам народу W>>P
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Нови сетап

Порука од Френки » 03 Мај 2020 12:34

@Дуке показао се јесте, али тестови су показали да интел и даље може више да извуче и боље ради рајзена, тако да, ја ти не бих препоручио егзибицију да мењаш на ту страну, са добром и5 си ти савим добар ако ћеш да пржиш Арму.

Свакако, прочешљаај нет, препун је ових тестова итела и рајзена за Арму па се увери сам.
Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Коста

Млаћи Водник
Поруке: 126
Придружен: 12 Дец 2018 21:16

Нови сетап

Порука од Коста » 04 Мај 2020 20:05

Da dodam i moje mudrosti pošto sam ovaj proces prošao pre ulaska u zajednicu i sređivao sam kom pa mogu da peglam armu.

Moja konfiguracija je sledeća:

I5 7500 (uzet polovan za 10 000 dinara u garanciji, imao sam sreće momak iz NS je sebi uzimao i7 i prodao ovaj u to vreme povoljno)
Asus Prime Z270-A (poručio novu ploču iz mađarske za ako se nevaram 105 e)
2x8 gb 2400 ddr4 rama (uzeo prvo jedan slot od 8 gb pa posle jos jedan u emmi nov)
Sistemski drajv je M2 Intel 180 gb (uzeo od drugara za male pare novi onaj draj što je pločica)
Drajv na kom je arma je ssd 850 EVO 250 gb (Uzet dosta ranije i čekao da skupe ostali delovi i napravi konfiguracija, ne sečam se kolkio je bio novaca , ali sada su sigurno povoljniji)
Grafička karta je asus stix 1060 , 6 gb ram, (Uzeta je polovna, da kucne u drvo radi sasvim ok i nije bilo problema s njom, mislim da sam je platio 200 e)
Hlađenje je vodeno coler master za procesor (poručeno iz mađarske zajedno sa pločom i napajanjem i bilo je 60 e)

Računa sam sklapao malo duže dok nisam skupio kintu i izvijao delove, pokazao se kao pristojan kako za armu tako i za ostale igre, i to na prilično visokim podešavanjima. Ali moram napomenuti da je monitor koji koristim star 14 godina, dijagonale 20 inča i da je rezolucija na njemu 1680*1050.

Ne znam kako bi se konfiguracija pokazala na full hd rezoluciji , ili eventualno nekoj većoj , pošto mi je želja bila da uzmem lg 34 ultra wide monitor u rezoluciji 2560x1080 zakrivljeni, ili eventualno u onoj većoj ali ti monitori su preskupi. Skup je jako i ovaj i trenutno ne dostižan, plus i nisam se sretao sa njima u radu i vizuelno da ga vidim uzivo, a bio bi interesantan kako za igre tako i za posao.

Veći sam pobornik intela i ge forca nego amd kombinacije, ali ne sumnjam da je i ona sasvim pristojna i kao što je profa naveo možda i jeftinija varijanta.

Ako nisi u prevelikoj žurbi osmisli sistem koji bi sklopio i polako vijaj komponente po listi.
"Ко сме, тај може, ко не зна за страх, тај иде напред"

“Every man's life ends the same way. It is only the details of how he lived and how he died that distinguish one man from another.”
Пошаљи Одговор