Еуропа Универзалис 4

Све остале игре и дешавањима из света гејминга.
Пошаљи Одговор
Корисников грб
Сајбер
Поруке: 265
Придружен: 06 Мар 2018 13:06
Место: Ниш

Еуропа Универзалис 4

Порука од Сајбер » 17 Мар 2018 10:32

Grand-strategy игра,без модова креће од 1444. године и траје до 1821.
Веома комплексна тако да не могу да објасним већину ствари које садржи а да овај опис није 3 страна дуг. Има и дипломатију, и војну стратегију(није као Тотал Њар,мало простије,али и даље задовољавајуће) и трговину.
Мапа Европе:


А могу се играти нације преко целог света:


Ако имате неке скриншотове неке игре поставите овде
па да можемо и да причамо о стратегијама и неким занимљивим дешавањима у игри.
"being a Albanian is hard, you have to fight with everyone ; But not being is more hard, you have to fight with ALBANIANS" - Napolëonaj
Корисников грб
Сајбер
Поруке: 265
Придружен: 06 Мар 2018 13:06
Место: Ниш

Re: Еуропа Универзалис 4

Порука од Сајбер » 17 Мар 2018 10:59

1.Играо сам Московску Русију,ујединио Русију,тепао Турке и Кинезе. Ослободио Србију од Турака. Лепо.


2. Играо као Аустрија,наследио Бургундију,наследио Бранденбург,наследио Угарску,наследио Шпанију,ујединио Свето Римско Царство. Истерао Француску из Европе(престоница им је Пуерто Рико). Вратио Турке дубоко у малу Азију. Имам лимит од 1345 реџимената (1реџимент=1000војника). Имам највећу војску мада најгору зато што сам се више фокусирао на дипломатију и давао сам вазалима и савезницима да се бију место мене. Такође имам Хабзбурга на трону Русије, али се игра завршила пре него што сам успео да исфорсиам моју владавину.

Слике:Свето Римско Царство(и Аустријске колоније које сам наследио од Шпаније)

"being a Albanian is hard, you have to fight with everyone ; But not being is more hard, you have to fight with ALBANIANS" - Napolëonaj
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Re: Еуропа Универзалис 4

Порука од Бајомир » 20 Мар 2018 04:16

--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Маузер

Регрут
Поруке: 80
Придружен: 10 Мар 2018 00:11

Еуропа Универзалис 4

Порука од Маузер » 21 Апр 2018 00:22

Aj da igramoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Prodali ste Krajinu >Bx(((
Пошаљи Одговор