Дискусија о Модовима

Слике, снимци, модовима и актуелна дешавања у АрмА свету.
Корисников грб
Алби
Поруке: 192
Придружен: 10 Мар 2018 17:51
Место: Београд, Србија

Дискусија о Модовима

Порука од Алби » 29 Апр 2018 22:59

Шумадинац пише:
29 Апр 2018 19:50
Шта мислите о овом моду,можда би могли да га користимо
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =793892440
Није лоше али реално није потребно.
"Прави војник се не бори зато што мрзи оно што је испред њега, већ зато што воли оно што стоји иза"
Корисников грб
Шумадинац

Старији Водник
Поруке: 500
Придружен: 08 Мар 2018 16:23
Место: Trnava

Дискусија о Модовима

Порука од Шумадинац » 30 Апр 2018 07:43

Алби пише:
29 Апр 2018 22:59
Шумадинац пише:
29 Апр 2018 19:50
Шта мислите о овом моду,можда би могли да га користимо
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =793892440
Није лоше али реално није потребно.
Ok
У животу исход често зависи од
Једне одлуке , једне битке, једног вође.
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Дискусија о Модовима

Порука од Френки » 15 Мај 2018 23:21

Мапа Саут Загорија или ти Чернарус 2035, од последњег апдејта, која се налази у нашој колекцији је једна од најбољих модивикација за легендарни Чернарус ( оргинално портован из А2) је у претходних неколико дана имала 3-4 апдејтова, али то нису били хотфиксови већ иновације на мапи. Наиме оно што већ одликује ову мапу јесте, нова трава, ентерабилни објекти, измењене локације, дефинитивно најбоље осветљење у Арми а обећано је још пуно тога, а нешто се провукло кроз ове апдејтове.

Прво још неке локације су претрпеле измене попут Черна и Електрозаводска и на већину мапе су постављене олупине возила (креатор жели да ово буде пост-апокалиптичнамапа) које и нису толики проблем, јер их сваки мишн мејкер може уклонити са мапе уз само један тригер.

Друго, острво Утес које је до сада било засебна мапа од сада се налази у слопу Чернаруса 2035 јужно од Електрозаводска међу осталим острвцима које је креатор додавао.

Треће добили смо нуклеарну Електрану на самом северу мапе поред које се налази мало језерце за хлађење реактора.

Четврто, још на самом почетку креатор је најавио да ће мапа бити значајно увећана са садашњих 250км² на 450км², а данас је објавио и ворк ин прогрес слику рекавши да ће ово бити избачено у наредних неколико недеља. За сад се види да је то само одсечено и флиповано парче досадашње мапе али мислим да ће овај момак тек да нас изненади трансформацијом тог дела, ја се барем надам неким мостовима који би нам послужили на мисијама.



Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Риста1
Поруке: 113
Придружен: 09 Мар 2018 19:31
Место: Стаљинград

Дискусија о Модовима

Порука од Риста1 » 16 Мај 2018 13:50

Ово је одлично сад какав ће бити фпс не знам ал ово рока ко марксизам
:X: :X: :X: :X: :X:
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Дискусија о Модовима

Порука од Бајомир » 16 Мај 2018 17:10

Риста пише:
16 Мај 2018 13:50
Ово је одлично сад какав ће бити фпс не знам ал ово рока ко марксизам
Како си на основу топографске карте закључио да народ умире од глади и економија не функционише? xpppppp

Елем, много ми се свиђа идеја овог мореуза који прави две истакнуте територије, а које опет имају стратешку дубину (за разлику од Алтиса нпр.). Већ ми се јављају идеје за кампању >*/*< >///<
--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Дискусија о Модовима

Порука од Френки » 16 Мај 2018 17:22

Исто, само се надам да ће да буде неки мост који може да се руши наравно, хе хе :D
Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Риста1
Поруке: 113
Придружен: 09 Мар 2018 19:31
Место: Стаљинград

Дискусија о Модовима

Порука од Риста1 » 16 Мај 2018 19:59

Шта какиш бајомире сорабија никад јача није била нег код друга Јоже
:X: :X: :X: :X: :X:
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Дискусија о Модовима

Порука од Френки » 19 Мај 2018 10:23

Ко што знате Арма је чешка игрица, а ко што је и ред ваљда треба да постоји и чешки мод, па ће се они који су играли легендарни "Повратак на Косово 1 & 2" сетити да је тај мод био завистан од ЧСЛА 2 мода, који је уствари мод Чехословачке Армије из састава Варшавског Пакта. ЧСЛА Студио је мод тим који стоји иза ове креације још од ОФП, па до данас, а управо још од ОФП-а као најпопуларнијег за модовање из Арма серијала овај мод је био један од оних који су постављали стандард. Претпоставља се да у мод тиму има људи који долазе директно из Бохемије, што је и у неку руку предуслов за квалитет и знање које има мод тим, али још једна одлика овог мода, барем кад су у питању А2 и А3, јесте да та екипа мод избацује тек као готов, што обично зна јако да траје.

Мод је тренутно у алфа фази (в0.45), а уз њега долази и мапа "Домовина", по мени једна од најлепших европских мапа икада прављених за арму, где се поготово истичу нови објекти, а међу њима куће, које јако подсећају на наше војвођанске (К унд К стил градње). Такође у моду се налазе 3 фракције, Чехословачка са својим широким асортиманом како пешадијског наоружања тако и великим бројем возила, наравно и наша омиљена Прага или ти по њиховом Гуштер, затим хладноратовска Америчка војска са својим наоружањем, возилима која су детаљнија од свих осталих модова колко се да приметити (али не и квалитетнија). На крају ту је и "ФИА" герилска фракција која ке у игри још од ОФП.

Ево и један клип за видети како мод тренутно изгледа:



Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Дискусија о Модовима

Порука од Френки » 24 Мај 2018 22:50

За оне које интересује како изгледа радити у Терен Едитор-у, Крејзи Мајк који је креатор Саут Загорија мода стримовао је док је израђивао магистралу на северу Чернаруса која ће га спајати са другим краком преко мореуза.

Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Дискусија о Модовима

Порука од Френки » 27 Мај 2018 23:50

Крејзи Мајк и даље унапређује Чернарус, генеричне неентерабилне зграде добијају унутрашњост.


Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Пошаљи Одговор