Милсим у Арми (Дискусија, Клипови и Слике)

Слике, снимци, модовима и актуелна дешавања у АрмА свету.
Корисников грб
Бајомир

Капетан
Поруке: 3117
Придружен: 06 Мар 2018 02:43

Милсим у Арми (Дискусија, Клипови и Слике)

Порука од Бајомир » 10 Јун 2019 20:12





--------------------------------------------
|Ово ти није требало, бајо мој!|
--------------------------------------------
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Милсим у Арми (Дискусија, Клипови и Слике)

Порука од Френки » 24 Јун 2019 17:00

@Профа јеси ти овако нешто замишљао?





Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Милсим у Арми (Дискусија, Клипови и Слике)

Порука од Френки » 24 Јун 2019 17:05

@Профа или овако нешто?


Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Профа

Заставник
Поруке: 439
Придружен: 08 Мар 2018 08:11

Милсим у Арми (Дискусија, Клипови и Слике)

Порука од Профа » 24 Јун 2019 18:25

Па да ово горе је одлично. Добро немамо ми толико људи, али може нешто да се осмисли.
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Милсим у Арми (Дискусија, Клипови и Слике)

Порука од Френки » 11 Јул 2019 18:41

Једна од мојих првих мисија у Арми.


Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Милсим у Арми (Дискусија, Клипови и Слике)

Порука од Френки » 14 Јул 2019 17:59

Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Милсим у Арми (Дискусија, Клипови и Слике)

Порука од Френки » 26 Јул 2019 14:09

@Јоца @Алекса @Шумадинац @Вукашин @Нишке @Новак





Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Милсим у Арми (Дискусија, Клипови и Слике)

Порука од Френки » 14 Авг 2019 20:02

Симулација напада чете механизоване пешадије Руске Федерације (БМП 2) потпомогнуте са 2 тенка Т90, минобацачима 81 и 120 милиметра као и БПЛ-овима самоубицама на неприпремљени одбрамбени положај такође механизоване чете (Бредли) Америчке Војске ојачане водом текова Абрамс. Циљ симулације је приказ претпостављених стандардних принципа Руске Војске у нападну, односно изоловати, затим приковати и на крају уништити противника.


Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Корисников грб
Тајсон

Млаћи Водник
Поруке: 142
Придружен: 08 Окт 2018 16:23
Место: Paracin

Милсим у Арми (Дискусија, Клипови и Слике)

Порука од Тајсон » 08 Нов 2019 20:59

Ovde se radi o diskusiji u armi.... Pa ja da diskutujem o tome sto nema u odeljenjima doktor nego je u komandi voda. Mislim da to ne pije vodu na misijama iz x razloga... Mozda ce neko reci da to tako treba po vojnim pravilnicima ili sta vec ali realno u igri je to, po mom skromnom misljenju, neophodno. Pa se pitam sta drugi misle o tome i moze li tu nesto da se promeni?
So based on what we were, you'll be able to see what will be ...
Корисников грб
Френки

Капетан
Поруке: 2711
Придружен: 06 Мар 2018 00:51
Место: Врање

Милсим у Арми (Дискусија, Клипови и Слике)

Порука од Френки » 09 Нов 2019 10:47

@Тајсон заправо раније се играло са болничаром на нивоу одељења, али је исти уклоњен, не само из разлога што је тако у војним правилницима, већ зато што је постао, да тако кажем, сметња и створио је лоше навике.

Да појасним, свако одељење које је имало болничара са собом је добијало много аутономије и самим тим би постало рамбо/терминатор одељење које игра мисију само за себе. Оним играчима који су дошли на мисију да гриндају и рокају је то одговарало, јер колко год да играч пада, поред њега је болничар који га у моменту санира, а он наставља да касапи противника и до краја мисије то одељење побије батаљон противника без губитака, што игру од симулације прави аркадом која има добру физику.

Друга ствар, ми функционишемо на мисијама као вод, одељење које има болничара се не плаши да се удаљи од остатка вода и ратује негде тамо самостално као да је јединица само за себе, док у садашњој ситуацији одељења морају да остану у "домету" команде вода са којом је болничар, не би ли могли да добију помоћ у адекватно време.

Са уклањањем болничара из одељења смањиле су се и зоне дејства на мисијама, јер са болничаром у сваком одељењу, играле су се мисије са зоном 10х10км док се то са болничаром само у КВ смањило 2-3х, што је реалније, јер један вод, па чак и специјалаца не може да истреби пар чета противника на 100км2 за 2-3 сата. С тим на уму, сваки пут кад неки мишнмејкер претера са зоном или бројем противника, болничар не може да стигне свуда, нема довољно залиха и тако даље, решење није да се у свако одељење стави 1 болничар, него да се коригује мисија.

Последња ствар, навика да се истреби пар буљука неспособних црнаца и арапа, а да је доца увек близу да ушприца 5л крви и спасе дан, нас доводи у ситуацију да кад налетимо на мисију која нас избацује из тог комфора, и натамбурају нас неки амери и слично, хватамо се за најлакше решење, дај да уделимо себи још болничара и да изгриндамо мисију, што је погрешан приступ. Решење би било успорити игру, поправити план, рационално употребити своје ресурсе и паметно одиграти. За разлику од нас, неке друге милсим заједнице су већ на следећем нову, па водовски болничари само закрпе и санирају ране, а рањеника шаљу у код четног доктора хеликоптером или санитетом који се налази још даље и једини може да врати играча назад у борбу, па самим тим они за 3 сата мисије пређу 1-2км и побију тек 2 до 3 противника у односу на своје бројно стање.

С тога, ако погине цео вод јер нисмо имали 4 болничара, ако неко рањен проведе пола сата са црном сликом у несвести док га вуку тамо вамо, ако неко искрвари јер је болничар био предалеко, то је све милсим и доживљај, супротно томе, ако имамо 4 болничара и они сваку мисију потроше 500л крви, ми побијемо бригаду, никад не погинемо и никад не блејимо у несвести, то је аркада, играмо сваки пут исто, нема никакве динамике. Надам се да сам успео да ти појасним, која је наша перспектива, зашто је то тако.
Све што бива и што може бити,
мени ништа није непознато,
што год дође ја сам му наредан.
Пошаљи Одговор